RU UK

Підвищення внутрішньоочного тиску: що це і як лікувати

Внутрішньоочний тиск (ВОТ) — це рівень тиску рідини, що циркулює всередині ока. В нормі кількість рідини, що виробляється і виводиться з ока, однакова. Порушення цього балансу призводить до підвищення внутрішньоочного тиску.

Для дорослої людини нормальним вважається рівень внутрішньоочного тиску від 10 до 20 мм.рт.ст. при вимірюванні за допомогою повітря (пневмотонометрія). Якщо ж вимірювання проводиться за методикою Маклакова (що досі робиться в більшості державних лікувальних установ нашої країни), то нормою вважається рівень тиску 15-26 мм.рт.ст.

Підвищення внутрішньоочного тиску вище цих цифр може свідчити про розвиток такого захворювання як глаукома і вимагає ретельного та повного офтальмологічного обстеження.  В групі ризику знаходяться люди старше 40 років та пацієнти, у яких в родині відмічались випадки захворювання на глаукому.

Симптоми, що виникають при підвищенні внутрішньоочного тиску

Варто відзначити, що в більшості випадків пацієнти не відчувають підвищення внутрішньоочного тиску, поки його рівень не стане критичним. Але є ряд симптомів, що можуть супроводжувати цей процес:

  • періодичне відчуття болю та важкості в оці;
  • головний біль;
  • туман перед очима;
  • кольорові плями і кола при погляді на джерело яскравого світла;
  • зниження зору в сутінках (ввечері і вночі);
  • можливе почервоніння очного яблука;
  • звуження поля зору.

Пам’ятайте, що підвищення рівня внутрішньоочного тиску – це лише прояв, який може супроводжувати ряд офтальмологічних захворювань. Для вирішення лікувальної тактики і вибору методу зниження ВОТ необхідне комплексне обстеження у лікаря-офтальмолога для встановлення причини. До методів, що використовуються для нормалізації тиску, відносяться очні краплі або

хірургічні та лазерні операції.

Підвищений очний тиск – важливий симптом, який потребує особливої уваги.

Саме тому потрібно регулярно вимірювати рівень очного тиску та постійно контролювати стан зорової системи, щоб якомога раніше дізнатися про можливі наявні патології та не допустити їх прогресування.

Якщо ви помітили перші симптоми підвищеного внутрішньоочного тиску, рекомендуємо звернутися до лікарів Експертної Офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. Наші офтальмологи проведуть повний огляд зорової системи, встановлять діагноз та підберуть оптимальний шлях лікування.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —