RU UK

Корекція порушень зору

Погіршення зору призводить до проблем, які безпосередньо впливають на якість життя людини. Наприклад, діти з короткозорістю гірше встигають у навчанні, дорослі втрачають змогу комфортно працювати та відпочивати, а люди похилого віку, що частково втратили зір, менше проявляють соціальну активність. Не варто ігнорувати ці проблеми. Людям будь-якого віку слід регулярно звертатися до лікаря-офтальмолога, аби вчасно діагностувати захворювання та знаходити оптимальні методи лікування. 

Основними причинами порушення зору є особливості оптичної системи ока: короткозорість, далекозорість чи астигматизм:

 1. Короткозорість — порушення зору, при якому людина добре бачить близько розташовані предмети, а віддалені об’єкти здаються розмитими. 
 2. Далекозорість — порушення зору, при якому у людини з’являються скарги на нечіткість зображення, що знаходиться на близькій відстані, проте в більшості випадків зір вдалину не порушений.
 3. Астигматизм — порушення зору, що виникає на фоні особливостей структури оптичних середовищ ока (рогівки, кришталика), за рахунок чого зображення на сітківці фокусується нерівномірно, і людина бачить розмите зображення.

Всі ці особливості можуть бути вродженими чи набутими. Вроджені вади виникають через спадковий фактор, а набуті захворювання – через недотримання правил гігієни зору, травми, ускладнення внаслідок інших захворювань, тощо. 

ПРИЧИНИ ПОРУШЕНЬ ЗОРУ В ДИТЯЧОМУ ВІЦІ

Особливо важливо правильно діагностувати та підібрати засоби корекції у дитячому віці. Дошкільнята, молодші школярі та підлітки страждають від порушень зору через надмірне зорове навантаження:

 • Навчання в школі (напруження зорового апарату під час навчального процесу: коли дитина дивиться на дошку, читає підручник).
 • Користування смартфоном без дотримання правил гігієни зору.
 • Ненормований перегляд телепередач чи тривале перебування за монітором без перерв.

Також порушення зору може мати вроджену природу. Але, зауважте, що діти не скаржаться на погіршення зору чи втому, бо не мають відповідного зорового досвіду. Тому батькам треба слідкувати за поведінкою і зміною звичок малечі та регулярно звертатися до фахівців для профілактичного огляду очей.

ПРИЧИНИ ПОРУШЕНЬ ЗОРУ У ДОРОСЛИХ І ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ 

Останнім часом серед користувачів смартфонів зорове навантаження значно зросло, що підвищило кількість людей різного віку зі скаргами на погіршення зору. В комбінації з  порушеннями, наявними раніше, такі випадки стають ще складнішими. Такі пацієнти потребують експертної допомоги.

Основними причинами порушень зору, що з’являються з віком, у похилих людей є зміни в структурі ока, а перші симптоми зазвичай починають турбувати після 45 років. Серед захворювань, які найчастіше діагностують, слід виділити:

 • макулодистрофію (захворювання сітківки, при якому уражається центральна зона сітківки);
 • катаракту; 
 • пресбіопію (вікова далекозорість);
 • глаукому.

СИМПТОМИ ПОРУШЕННЯ ЗОРУ

Поширена скарга пацієнтів, що звертаються до офтальмолога — це втрата чіткості зору на близькій або далекій відстані та неприємні відчуття, такі як:

 • відчуття «піску» в очах;
 • головний біль;
 • загальна втома при користуванні смартфоном або при роботі за комп’ютером.

Поява цих симптомів може свідчити про можливі проблеми у здоров’ї очей.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ ЗОРУ

Спочатку офтальмолог визначає тип порушення та пропонує варіанти для проведення корекції: 

 1. Носіння коригуючих окулярів і контактних лінз.
 2. Зорова терапія або інші додаткові процедури.
 3. Хірургічні або медикаментозні методи лікування.

Якщо вам потрібен лікар-офтальмолог у м. Київ, запрошуємо вас на прийом до нашої клініки. Ми проведемо якісну діагностику на сучасних діагностичних  апаратах, щоб отримати найточнішу інформацію про стан зору. 

На основі даних обстеження офтальмолог призначить вам необхідні засоби корекції та/або призначить додаткове лікування. Рекомендуємо не пропускати планові візити до лікаря та вчасно проводити заміну окулярів і контактних лінз. Запрошуємо вас на першу консультацію до Експертної офтальмології доктора Марії Знаменської!

Наші лікарі-експерти допоможуть знайти для вас найкраще рішення!

Ціни на наші послуги

  Корекція порушень зору
  назва послуги ціна в грн.
1 Комплексне оптометричне обстеження призматична корекція 1300
2 Комплексне оптометричне обстеження та корекція порушень зору 1100
3 Контрольний огляд (скорочене обстеження) 800
Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —