UK RU

Діти і гаджети – як не дати дитині зіпсувати собі зір

Уявити життя сучасної дитини без гаджетів майже нереально. Діти користуються ними і для навчання, і для відпочинку, і для розваг. Особливо збільшився час перебування школярів та студентів за моніторами з впровадженням дистанційної освіти. Але таке раннє захоплення гаджетами та збільшення часу роботи з ними може негативно вплинути на здоров’я зорової системи.

Саме тому наші дитячі лікарі-офтальмологи підготували для вас поради, що допоможуть батькам подбати про безпеку зорової системи дітей, зменшивши рівень негативного впливу гаджетів на здоров’я дитини.

5 порад від офтальмологів: як не зіпсувати дитячий зір через гаджети

Порада перша – слідкуйте за відстанню від гаджета до очей.

Для того, аби знизити рівень навантаження на зорову систему, варто зберігати відстань від будь-якого гаджета близько 40 сантиметрів від очей.

Порада друга – регулюйте використання гаджетів відповідно до віку дитини.

Чітких рекомендації, щодо часу перебування перед монітором комп’ютера або телефону на сьогоднішній день не існує. Але всі погоджуються – чим більше ми обмежуємо час користування гаджетами, тим краще. Якщо ж наводити приблизні цифри, то на сьогоднішній день, 5-6 річним дітям рекомендують проводити за екраном монітора не більше 1 години на день, дітям 10-12 років – близько 2 годин, а 15-16-річним дітям допустимо використовувати гаджети до 3 годин в день. Також важливо пам’ятати, що бажано робити перерви через кожні 20 хвилин.

Порада третя – розмір екрану має значення.

Чим більший екран гаджета, тим менше напружуються очі дитини. Тому віддавайте перевагу гаджетам з великими екранами. Наприклад, якщо дитині потрібен гаджет для навчання, то краще купити планшет з великою діагоналлю екрану, ніж телефон. А вдома краще працювати за комп’ютером або ноутбуком.

Порада четверта – не використовуйте гаджети під час поїздок у транспорті.

Не рекомендується читати або дивитись відео під час руху транспорту через те, що під час руху неможливо підтримувати однакову відстань від екрану до очей, а отже м’язи очей швидко втомлюються.

Порада п’ята – демонструйте на власному прикладі, як правильно поводитися з гаджетами. Поясніть та покажіть, що реальний світ цікавіший, ніж віртуальний, спробуйте знайти альтернативу. Пам’ятайте, що діти копіюють вашу поведінку. Перегляньте свої відносини з цифровими пристроями. Менше часу проводіть у гаджетах як самостійно, так і з дітьми. Краще більше часу проводьте на прогулянках на свіжому повітрі та не забувайте про активні розваги.

Сучасні діти занадто багато часу проводять перед екранами комп’ютерів та гаджетів. Це викликає надмірне перевантаження дитячої зорової системи та може сприяти розвитку патології, що призведе до зниження гострота зору. Саме тому батьки мають подбати про безпеку дітей. Варто притримуватись порад від дитячих офтальмологів та регулярно відвідувати лікаря для перевірки зору.

Запрошуємо вас на консультацію до дитячого офтальмолога в Експертну Офтальмологію доктора медичних наук Марії Знаменської. Лікар перевірить зір дитини, виявить можливі патології та розкаже батькам та дитині про правильне та безпечне користування гаджетами.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —