UK RU

Підбір окулярів – чи треба йти до офтальмолога або можна звернутися до лікаря в оптиці?

Якщо ви відчуваєте такі проблеми з зором як зниження чіткості, плями перед очима, вам важко бачити предмети перед собою або на далекій відстані, не поспішайте в оптику купувати окуляри, спершу зверніться до офтальмолога. Лікар зможе точно визначити причини зниження зору, допоможе, за необхідністю,  підібрати  спосіб корекції зору в  конкретній ситуації. Якщо проблеми з зором у вас виникли не вперше або ж ви вже маєте досвід носіння окулярів, все одно рекомендуємо звернутися до офтальмолога на консультацію з метою виключення ускладнень або нових захворювань ока.

Чи можна підібрати окуляри самостійно? 

Тільки кваліфікований фахівець зможе оцінити стан ока, виявити офтальмологічні захворювання (якщо вони є) і підібрати відповідні окуляри. Підбираючи окуляри самостійно, ви ризикуєте придбати невірний варіант. Некоректно підібрані окуляри можуть стати причиною постійного головного болю, перевтомлення очей і навіть розладів нервової системи. 

Важливо! Якщо після того, як ви почали носити окуляри, з’являється відчуття  дискомфорту, потрібно звернутися до офтальмолога.  

Як визначити, що окуляри підібрані некоректно?

  • очі швидко втомлюються, відчувається важкість в очах;
  • з’являється регулярний або періодичний головний біль, запаморочення;
  • об’єкти перед очима не мають чітких форм, виглядають розмитими та нечіткими. 

Офтальмолог у клініці або лікар в оптиці – що обрати? 

Перед тим, як підібрати окуляри, пацієнтові необхідно пройти діагностику зору. Саме професійна офтальмологічна клініка має все необхідне обладнання для проведення обстежень. Адже  в сучасних клініках для максимально точної перевірки зору та стану ока використовується комп’ютерна діагностика. Завдяки цьому лікар зможе швидко і точно визначити проблему, виключити наявність захворювань ока, у разі виявлення патології запропонувати можливі схеми лікування та підібрати оптичну корекцію індивідуально для кожного пацієнта. Обстеження у звичайного лікаря в оптиці не дає таких точних і чітких результатів. При цьому вся процедура діагностики набагато спрощена, що також впливає на якість кінцевого діагнозу та підбору окулярів. 

Важливо! Після діагностики гостроти зору, лікар має виміряти відстань між зіницями. Визначення відстані між зіницями необхідно для точного центрування оптичних лінз в оправі окулярів. Якщо вона визначена неправильно, навантаження на очі тільки збільшиться. 

Тільки після того, як пацієнт пройшов комплексне обстеження, що дозволяє діагностувати всі проблеми із зором, лікар-офтальмолог зможе підібрати оптимальну оптичну корекцію, яка допоможе скоригувати зір. Також лікар надасть рекомендації стосовно вибору оправи, яка забезпечує правильне розташування лінз перед очима. 

Зверніть увагу! Пацієнтам, які тільки починають або вже довгий час носять окуляри, необхідно регулярно перевіряти зір, щоб відстежувати зміни в оці та, за необхідності, змінювати окуляри. 

Саме тому при виборі окулярів, ми рекомендуємо звернутись на консультацію до лікарів Експертної офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. Вони допоможуть зробити повне офтальмологічне обстеження та проконсультують стосовно правильного підбору окулярів індивідуально для кожного пацієнта. Наші спеціалісти з оптичної корекції зору мають багаторічний досвід, допомагають пацієнтам та лікарям-офтальмологам в найскладніших ситуаціях та навчають оптометристів та офтальмологів правильно підбирати окуляри.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —