UK RU

Як зрозуміти, що починає погіршуватися зір?

Погіршення зору – одна з найчастіших проблем, з якими стикаються наші пацієнти. Багато з них при перших симптомах погіршення зору списують це на звичайну перевтому та не вважають за потрібне відвідати лікаря-офтальмолога. А дарма, адже чим раніше вдається знайти причину зниження зору, тим більше шансів призупинити погіршення зору та відновити його.

Зниження зору може бути різким – від миттєвого до такого, що розвивається кілька днів, і поступовим – протягом місяців, а інколи і багатьох років. Погіршення можна спостерігати на одному оці або ж одразу на обох. Коли зір поступово знижується тільки на одному оці, довгий час людина може цього не помічати, що призводить до прогресування захворювання і часто до незворотних змін.

5 симптомів, які говорять про погіршення зору:

Обриси предметів перед очима втрачають чіткий контур, що змушує вас примружувати очі. Багато пацієнтів вважають, що це пов’язано з перевтомою, але насправді цей симптом може бути першим проявом розвитку очного захворювання.

Головний біль. Цей симптом також часто списують на звичайну втому, хоча він може свідчити і про розвиток патології зору. Зазвичай головний біль може бути викликаний надмірним зоровим навантаженням, відсутністю правильно підібраної корекції зору (окулярів), а інколи навіть свідчити про розвиток інших захворювань, наприклад глаукоми.

Двоїння в очах – це також симптом, який говорить про порушення зору, а не просто про перевтому. Диплопія (звичайними словами – двоїння в очах) може виникати як в одному оці, так і одразу в обох. Зазвичай диплопія може свідчити про наявність таких захворювань як астигматизм, порушення з боку роботи окорухової системи (косоокість), а також бути симптомом захворювань, що вражають центральну нервову систему та очі одночасно.

Відчуття печіння, піску в очах, відчуття стороннього тіла, сльозотеча або, навпаки, відчуття сухості. Ці симптоми є частою скаргою і можуть супроводжувати великий спектр захворювань в офтальмології, від синдрому “сухого ока” до важких запальних процесів, що можуть призвести до погіршення та втрати зору.

Плаваючі мушки, плями, павутиння перед очима  –  також є симптомами погіршення зору. Пов’язують появу таких мушок зі змінами в структурі скловидного тіла, що з віком розріджується і не так щільно прилягає до сітківки, внаслідок чого з’являються відчуття плаваючих мушок в полі зору.

Якщо ви відмічаєте зниження зору, слід відразу звернутися до офтальмолога. Лікар проведе огляд, діагностику зору та встановить причину його погіршення. Провести перевірку зору самостійно неможливо, тому рекомендуємо звернутися до спеціаліста.

Прийом починається з бесіди з лікарем для обговорення всіх скарг та даних щодо історії хвороби та життя пацієнта, другим етапом проводиться вся необхідна діагностика на сучасному та високоточному обладнанні. Прийом у лікаря займає близько півгодини та проходить в комфортних для пацієнта умовах.

Запрошуємо вас на консультацію до лікарів Експертної Офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. Офтальмологи клініки проведуть діагностику зору, встановлять діагноз та підберуть оптимальний метод лікування.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —