UK RU

Як вилікувати глаукому?

Глаукома – це хронічне захворювання ока, яке без адекватного лікування та за умови виявлення процесу на пізніх стадіях призводить до незворотної сліпоти.  

Глаукома може виникнути у будь-якої людини. Початкові стадії глаукоми можуть протікати без клінічних проявів, безболісно та непомітно впродовж багатьох років.  

На сьогоднішній день єдина причина розвитку глаукоми, на жаль, не виявлена.   

Фактори ризику розвитку глаукоми:  

  • Вік понад 40 років;
  • Підвищення внутрішньоочного тиску;
  • Наявність глаукоми у найближчих родичів. Значна частина випадків первинної відкритокутової глаукоми пов’язана зі спадковістю та складає від 21 до 50% всіх випадків, а ризик виникнення захворювання на глаукому серед родичів хворих на глаукому в десять разів вище ніж середньопопуляційний;
  • Короткозорість;
  • Особливості будови та травми ока;
  • Мігрень;
  • Цукровий діабет, гіпотонія;
  • Захворювання щитоподібної залози; 
  • Порушення кровообігу в оці;
  • Праця в нічні зміни.

 

Існують три основні напрямки лікування глаукоми:

  • Медикаментозний або консервативний;
  • Лазерний; 
  • Хірургічний.

Медикаментозне лікування – це перший та головний етап в лікуванні глаукоми. Ціль медикаментозного лікування – підбір найбільш ефективного, по можливості безконсервантного та комфортного по режиму інстиляцій для пацієнта, препарату для контролю внутрішньоочного тиску, при якому не страждають нервові волокна зорового нерву. Варто відмітити, що призначена медикаментозна терапія є постійною, не може змінюватись самостійно пацієнтом за його особистим бажанням, та підлягає корекції тільки лікарем-офтальмологом. Існує багато груп препаратів для лікування глаукоми. Для кожного пацієнта лікар-офтальмолог призначає схему лікування залежно від типу, стадії та характеру перебігу глаукоми, враховуючи початкові цифри та добові коливання внутрішньоочного тиску. 

         Лазерний метод лікування ефективний при можливості або ризику закриття кута передньої камери, дуже вузькому КПК з недостатньою компенсацією внутрішньоочного тиску та при такому виді глаукоми, як закритокутова. В більшості випадків лазерна хірургія застосовується як допоміжна, має короткочасний результат та потребує уважного спостереження в динаміці у лікаря-офтальмолога.

Хірургічне втручання – єдиний ефективний метод лікування некомпенсованої глаукоми.  Метод оперативного втручання обирає хірург індивідуально до кожного пацієнта залежно від типу глаукоми. Сьогодні часто починають з операції по заміні кришталика на штучний або проводять комбіновані втручання – з приводу глаукоми та катаракти одночасно. 

Глаукома – це захворювання ока, яке повністю вилікувати неможливо. Цей діагноз встановлюється після ретельного офтальмологічного обстеження і встановлюється цей діагноз на все життя. 

Захворювання потребує постійного спостереження та адекватного лікування. Глаукому можливо контролювати. На початкових стадіях захворювання, коли ще не відбулися незворотні зміни в структурі зорових нервів, можливо досягти якісних функціональних результатів, які можуть триматися достатньо довго. Пацієнт підлягає диспансерному нагляду у лікаря-офтальмолога с повним офтальмологічним обстеженням не рідше 1 разу на 3 місяця. Неконтрольований перебіг захворювання призводить до незворотної втрати зору.  

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —