UK RU

Синдром “червоного ока”

Під терміном синдром «червоного ока» мають на увазі групу захворювань очей, головним симптомом яких є почервоніння очей. Почервоніння очей, залежно від причини виникнення, може супроводжуватися наступними проявами: болем, зниженням якості зору, печінням. Цей синдром часто виникає внаслідок механічного впливу (травми) або захворювань, які супроводжуються запальним процесом.

До причини виникнення синдрому “червоного ока” можна віднести наступні стани:

Кон’юнктивіт – одне з найпоширеніших захворювань, яке супроводжується почервонінням очей та відчуттям болю. Інфекція при потраплянні на кон’юнктиву (тонку прозору плівку між склерою і повіками), спричиняє виникнення запального процесу, очі червоніють, з’являється відчуття болю та дискомфорту.  Лікування кон’юнктивіту самостійно не рекомендоване, адже причини його виникнення можуть різнитися: бактерії, віруси, алергени тощо. Задля отримання прицільного лікування краще звернутися на консультацію до офтальмолога.

Синдром сухого ока також може супроводжуватися почервонінням очей. Потоншення слізної плівки, її розриви та повільне відновлення призводять до недостатнього рівня зволоження очей, що призводить до подразнення та запалення.

“Комп’ютерний синдром”, причиною якого є тривалий екранний час, часто зустрічається у молоді. При роботі за комп’ютером ми рідше кліпаємо, тому слізна плівка рідше оновлюється. Також почервоніння може супроводжуватися відчуттям перевтоми та болем в очах.

Травма ока так само призводить до почервоніння ока або навіть до появи крововиливів. Пошкодження ока можуть бути різноманітні: від мікроскопічних подряпин до колотих ран або хімічних опіків. Такі травми вимагають негайного звернення до лікаря. Важливо в жодному разі не займатись самолікуванням.

Однією з причин почервоніння очей може стати алергія, що супроводжується печінням, відчуттям піску в очах, болем. При алергії в організмі починається запальний процес та набряк, а кровоносні судини в очах розширюються, через що очі червоніють.

Самостійний вибір методів корекції зору, особливо контактних лінз, без консультації лікаря може стати причиною запалення очей, що супроводжується болем, печінням та почервонінням.

Звертаємо Вашу увагу! Навіть якщо контакні лінзи підібрані вірно, очі можуть червоніти, при перевищенні терміну їх використання. Усі лінзи мають свій термін придатності і якщо його перевищити, може розвинутись запальний процес на поверхні ока. У разі почервоніння очей під час носіння лінз, радимо негайно їх зняти та звернутися до офтальмолога.

Більшість людей не звертають увагу на синдром “червоного ока”, але саме він є маркером розвитку патологій зорової системи. Доречі, почервоніння може поєднуватися з іншими симптомами захворювань: болем, зудом, сльозотечею, набряком повік або зниженням зору.  Якщо ви помітили у себе почервоніння очей, не відкладайте візит до спеціаліста.

Запрошуємо Вас на консультацію до лікарів Експертної Офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. Спеціаліст-офтальмолог допоможе встановити причину почервоніння очей та підбере оптимальний шлях лікування.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —