RU UK

Офтальмогенетичне консультування

Офтальмогенетика – це розділ офтальмології, який вивчає вроджені та спадкові захворювання очей. Спадковими можуть бути захворювання сітківки, зорового нерва, кришталика, скловидного тіла, рогівки, повік, але поєднує їх можливість передачі захворювання в сім’ї з покоління до покоління.

Офтальмогенетик виявляє генетичні причини захворювання, визначає особливості прояву та прогноз перебігу захворювання, від якого залежать рекомендації щодо навчання пацієнта та його профорієнтації, виявляє тип успадкування, розраховує ризики захворювання для родичів та ймовірність народження дитини з такою самою патологією у цій сім’ї, допомагає спланувати заходи щодо профілактики народження дитини зі спадковим захворюванням.

Офтальмогенетичне консультування – це не одноразова консультація, це ПРОЦЕС, під час якого офтальмогенетик допомагає людям зрозуміти та адаптуватися до медичних, психологічних та сімейних наслідків впливу генетичних факторів на розвиток захворювання.

Основні завдання офтальмогенетичного консультування:

 • встановлення точного діагнозу
 • визначення типу спадкування хвороби
 • розрахунок генетичного ризику
 • визначення найефективнішого методу профілактики
 • роз’яснення проблеми особам, які звернулися на консультацію
 • інформація та допомога їм в адаптації до ситуації
 • пошук найсучасніших методів лікування у існуючому світовому медичному просторі

У складних випадках в Експертній офтальмології може бути зібраний консиліум (посилання на послугу консиліум) з кількох фахівців, на якому розглядаються питання додаткових методів діагностики, лікування, тривалості реабілітації тощо. Результати роботи консиліуму дозволяють точно встановити діагноз та підібрати правильну тактику лікування.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ОФТАЛЬМОГЕНЕТИКА В ЕКСПЕРТНІЙ ОФТАЛЬМОЛОГІЇ ДОКТОРА МЕДИЧНИХ НАУК МАРІЇ ЗНАМЕНСЬКОЇ

Переваги нашої клініки:

 • Об’єктивність (незалежність) діагностики.
 • Експертна думка: наші лікарі працюють викладачами та самі постійно поглиблюють свої знання.
 • Застосування лише сучасних методів діагностики та лікування.
 • Використання сучасної діагностичної апаратури для дослідження зору.
 • Високий рівень комфорту досліджень, якісний сервіс.

В Експертній офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської ви отримаєте професійну консультацію офтальмогененетика, який допоможе визначити діагноз, прогноз та підбере оптимальні шляхи лікування та профілактики прогресування захворювання.

ЦІНИ НА ПОСЛУГУ

ПослугаЦіна
1. Первинна консультація.
Тривалість – 1 год.
Визначення цілей та завдань спільної роботи офтальмогенетика та пацієнта. Збір анамнезу, побудова родоводу, візуальний офтальмологічний огляд, постановка попереднього діагнозу, призначення доообстеження та генетичного тесту.
2800
2. Інтерпретація результатів генетичного тестування.
Тривалість – 1 год.
Суть. Роз’яснення клінічного значення тесту, визначення типу успадкування, роз’яснення генетичних ризиків для родичів та методів профілактики.
2500
3. Розробка схеми лікування (неспецифічної терапії).
Тривалість – 1 год. При неможливості генетичного тестування. Призначення підтримуючих заходів, що базуються на сучасних даних доказової медицини.
2500
4. Скорочена консультація.
Тривалість – 30 хв.
Повторна консультація. Відповіді на короткі запитання пацієнта.
1300
5. Оформлення розширеного офтальмогенетичного висновку.
Тривалість – 1 год.
Аналіз генетичних баз даних, результатів світових доказових досліджень, прогноз та підбір сучасних клінічних досліджень (генетичної терапії та ін.). Комплексна, аналітична, більш ніж 5-годинна робота лікаря, яка закінчується 1-годинною консультацією пацієнта з викладом суті дослідженого наукового матеріалу.
6500

Методи діагностики глаукоми

Глаукома — це ураження зорового нерва, яке часто пов’язане з підвищенням внутрішньоочного тиску. Це захворювання призводить до часткової або повної втрати зору. Глаукома може виникнути в будь-якому віці, але найчастіше на неї страждають люди після 40 років. Глаукому не просто так називають “підступним захворюванням”, адже на ранніх стадіях вона майже не має симптомів. Близько половини пацієнтів не знають про захворювання, допоки не втратять значний відсоток зору. Саме тому дуже важливо регулярно відвідувати офтальмолога, аби виявити захворювання на ранніх стадіях та вчасно почати лікування. 

МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ ГЛАУКОМИ НА РАННІХ СТАДІЯХ

Для оцінки стану зорового нерву та структур ока проводиться ряд діагностичних  досліджень, які дозволяють об’єктивно оцінити ступінь ураження зорового нерва та призначити необхідне лікування або режим спостереження. 

Вимірювання внутрішньоочного тиску

Дослідження зазвичай проводиться безконтактно, але за необхідності використовуються більш точні, контактні методи вимірювання внутрішньоочного тиску. В залежності від методу вимірювання показники можуть різнитися, тому результати інтерпретує лікар-офтальмолог. 

Саме підвищення внутрішньоочного тиску призводить до ураження зорового нерва. Цей симптом зазвичай не супроводжується болісними відчуттями або різкою втратою зору, тому минає непомітно. 

Оптична когерентна томографія (ОКТ)

ОКТ дозволяє виявити характерні для глаукоми зміни в структурі диска зорового нерва та сітківці за декілька років до появи клінічних симптомів, оцінити анатомічні параметри ока, що можуть впливати на розвиток та прогноз захворювання.

Важливим для оцінки контролю за розвитком захворювання та якості лікування є призначення ОКТ в динаміці. Метод ОКТ вважається на сьогодні одним із найважливіших методів ранньої діагностики глаукоми. 

Така діагностика є швидкою, безболісною та комфортною для пацієнта. ОКТ також призначається при динамічному спостереженні за пацієнтом для оцінки прогресування хвороби та ефективності призначеного лікування.

Поле зору (периметрія)

Метод діагностики, що дозволяє оцінити ступінь функціональних порушень в роботі зорового нерва при глаукомі. Важливий та інформативний метод дослідження при підозрі на глаукому. 

Під час процедури лікар оцінює межі поля зору пацієнта, зокрема, центрального зору. Периметрія також призначається при динамічному спостереженні за пацієнтом для оцінки прогресування захворювання та ефективності призначеного лікування.

Біомікроскопія очного дна

Процедура дає можливість візуально оцінити стан внутрішньоочних структур та очного дна. Дослідження проводиться безконтактно за допомогою спеціальних лінз та щілинної лампи (спеціальний офтальмологічний мікроскоп). Зазвичай потребує додаткового використання крапель для розширення зіниці.

Гоніоскопія

Гоніоскопія — візуальний метод дослідження передньої камери ока. Проводиться за допомогою гоніолінзи. Лікар вивчає місце переходу прозорої рогівки в непрозору склеру. Гоніоскопія потрібна для оцінки стану трабекули ока, анатомічної схильності органу до розвитку певних типів глаукоми та можливостей лікування хвороби.

ОКТ-ангіографія 

ОКТ-ангіографія — це порівняно новий метод дослідження кровообігу в судинах ока. Він дозволяє оцінити стан судин очного дна без введення контрастних речовин. В діагностиці глаукоми використовується для оцінки кровопостачання зорового нерва та допомагає виявити захворювання на ранніх стадіях.

ДІАГНОСТИЧНІ ПАКЕТИ

Лікар-офтальмолог може призначити одне або декілька досліджень, щоб отримати достовірні дані про перебіг, причини розвитку та стадію глаукоми. Методи обираються із урахуванням індивідуальних потреб пацієнта. 

Пакет «Глаукома 1»

 • Комплексне обстеження для отримання повної діагностичної картини. 
 • Що входить: ОКТ зорових нервів, оцінка гангліонарного комплексу сітківки, комп’ютерна периметрія, ОКТ-біометрія, ОКТ переднього відрізку ока, вимірювання внутрішньоочного тиску.
 • Триває до 60 хв. 

Пакет «Глаукома 2» 

 • Дослідження рекомендовано пацієнтам з діагностованою глаукомою для спостереження в динаміці та вибору лікувальної тактики.
 • Що входить: ОКТ зорових нервів, оцінка гангліонарного комплексу сітківки, комп’ютерна периметрія, ОКТ переднього відрізку ока, вимірювання внутрішньоочного тиску. 
 • Триває до 60 хв.  

Пакет «Глаукома 3»

 • Профілактичне обстеження для пацієнтів у групі ризику, а також для спостереження за пацієнтами з глаукомою в динаміці. 
 • Що входить: ОКТ зорових нервів, оцінка гангліонарного комплексу сітківки, комп’ютерна периметрія, вимірювання внутрішньоочного тиску.
 • Триває до 30 хв. 

ПОСЛУГИ ГЛАУКОМНОГО КАБІНЕТУ

Пакетні пропозиції діагностики для пацієнтів з офтальмогіпертензією, підозрою на глаукому та глаукомою. Консультація з призначенням лікування оплачується окремо.

Ціни на послуги

  Діагностика глаукоми ціна в грн.
  назва послуги одне око два ока
1
Пакет “Глаукома 1”
2300
3400
ОКТ зорових нервів
(розрахунок структурних параметрів зорових нервів,
розрахунок товщини шару нервових волокон,
розрахунок товщини шару гангліонарних клітин)
Комп’ютерна периметрія

Оптична біометрія ока
(вимірювання передньо-задньої вісі ока,
вимірювання глибини передньої камери,
вимірювання товщини кришталика)

ОКТ переднього відрізку ока (пахіметрія, корекція показників внутрішньоочного тиску на центральну товщину рогівки, розрахунок ширини кутів передньої камери)
Вимірювання внутрішньоочного тиску за Гольдманом
 
  Пакет “Глаукома 2”
1800
2500
2
ОКТ зорових нервів
(розрахунок структурних параметрів зорових нервів,
розрахунок товщини шару нервових волокон,
розрахунок товщини шару гангліонарних клітин)
Комп’ютерна периметрія
ОКТ переднього відрізку ока (пахіметрія, корекція показників внутрішньоочного тиску на центральну товщину рогівки, розрахунок ширини кутів передньої камери)
Вимірювання внутрішньоочного тиску за Гольдманом
 
3
Пакет “Глаукома 3”
1450
1800
ОКТ зорових нервів
(розрахунок структурних параметрів зорових нервів,
розрахунок товщини шару нервових волокон,
розрахунок товщини шару гангліонарних клітин)
Комп’ютерна периметрія
Вимірювання внутрішньоочного тиску за Гольдманом
4 Пневмотонометрія 100
5 Комп’ютерна периметрія 600 700
6 Вимірювання внутрішньоочного тиску за Гольдманом 100 200

Що входить у комплексне офтальмологічне обстеження

Комплексне офтальмологічне обстеження у дорослих та дітей дає вичерпну інформацію про поточний стан зору та ока в цілому, допомагає діагностувати захворювання та підібрати ефективне лікування. 

 

КОМУ ВАРТО ПРОЙТИ ОБСТЕЖЕННЯ

Ми рекомендуємо проходити комплексне офтальмологічне обстеження:

 • людям, хворим на цукровий діабет;
 • людям з артеріальною гіпертензією;
 • вагітним і жінкам, які планують вагітність;
 • людям, які проводять за монітором понад 5-6 годин на день; 
 • людям віком від 40 років — один раз на рік;
 • при наявності спадкових факторів: якщо у родичів були виявлені глаукома, макулодистрофія або інші захворювання очей;
 • у разі виникнення будь-яких скарг.
 • і звичайно ж дітям різного віку.

ДИТЯЧА ОФТАЛЬМОЛОГІЯ – це окрема частина нашої офтальмологічної практики.

Наші лікарі проводять огляд дітей будь-якого віку, навіть з перших днів життя.  Зазвичай до 3 років лікар проводить огляд в ігровій формі. З 3 до 6 років офтальмологи залучають більше апаратних досліджень, переважно безконтактних. З 6 -7 років обстеження проходить за прийнятими стандартами, як для дорослих.  Наші лікарі вміють працювати з дітьми будь-якого віку. В клініці дитина пройде обстеження в комфортних умовах. Після обстеження батьки отримають заключення спеціаліста, який, із урахуванням результатів обстежень, порадить дієві методи профілактики, лікування або спостереження. 

У разі потреби, при підозрі на вроджену патологію органу зору або захворювань зорового нерва, ми маємо можливість організувати консиліум з офтальмогенетиком та нейроофтальмологом для ранньої діагностики цих патологій та призначення своєчасного лікування.

ЯК ПРОХОДИТЬ КОМПЛЕКСНЕ ОФТАЛЬМОЛОГІЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ

Стандартне офтальмологічне обстеження в нашій клініці зазвичай проводиться в декілька етапів:

 1. Визначення гостроти зору. 
 2. Вимірювання внутрішньоочного тиску (безконтактно).
 3. Біомікроскопія (дослідження за допомогою щілинної лампи). Оцінюється структура переднього відрізка ока.
 4. Огляд очного дна (сітківки та зорового нерва) після розширення зіниці.

В разі необхідності, лікар може  рекомендувати додаткові методи дослідження, такі як оптична когерентна томографія, комп’ютерна периметрія, тощо. Після отримання результатів досліджень лікар надає пацієнту вичерпну консультацію і необхідні рекомендації щодо подальшого спостереження або лікування.

КОНСУЛЬТАЦІЯ ОФТАЛЬМОЛОГА У КИЄВІ

Якщо вам потрібен кваліфікований офтальмолог у Києві, запрошуємо вас на консультацію до Експертної офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. У нас ви можете пройти повне офтальмологічне обстеження на сучасному обладнанні та отримати консультацію досвідчених офтальмологів.

Наші переваги:

 • експертність лікарів;
 • цифрова точність досліджень;
 • незалежність діагностики;
 • високий рівень обслуговування.

Чекаємо Вас!

Ціни на послуги

 Офтальмологічне обстеженняціна в грн.
 назва послугиодне око
1Консультація д.мед.н. Знаменської Марії Андріївни2000
2Первинна консультація офтальмолога з комплексним обстеженням (включає визначення гостроти зору з корекцією, автокераторефрактометрію, біомікроскопію, пневмотонометрію, огляд очного дна з широкою зіницею)1000
3Повторна консультація офтальмолога
(надається протягом 1 місяця з приводу одного захворювання)
700
4Огляд очного дна з широкою зіницею400

Дистанційні консультації

У сучасному світі дуже важливим є фактор доступності медицини, особливо в режимі самоізоляції. Якщо вам потрібен прийом офтальмолога в Києві, але немає можливості бути фізично присутнім у лікарні, ви можете записатися на дистанційну консультацію до провідних офтальмологів нашої клініки. 

У яких випадках дистанційна консультація може бути корисною:

 • Допомога фахівця щодо розшифровки отриманих результатів досліджень;
 • Експертна думка вузьких спеціалістів в сфері офтальмології, таких як нейроофтальмолог, спеціаліст ОКТ-діагностики, дитячий офтальмолог, експерт з оптичної корекції та інші;
 • Проведення онлайн-консиліумів за результатами попереднього огляду та діагностичних обстежень в інших спеціалістів;
 • Онлайн-консультації для лікарів-офтальмологів, яким потрібна експертна допомога колег;

З урахуванням поточної ситуації з поширенням COVID-19, дистанційні консультації — це зручний спосіб звернутися до лікаря, не порушуючи режим самоізоляції. Особливо актуальною така консультація буде для людей похилого віку, що знаходяться в зоні ризику. 

Ми — за індивідуальний підхід у діагностиці та лікуванні, тому запрошуємо вас на дистанційну консультацію до експертних офтальмологів Києва. Наші адміністратори допоможуть вам обрати спеціаліста з урахуванням ваших скарг, симптомів та особливих вимог.  

Увага! Дистанційні консультації не завжди можуть на 100% замінити особистий прийом у лікаря. В деяких випадках офтальмолог не зможе призначити лікування без результатів додаткових обстежень та особистого огляду. Прийом пацієнта онлайн не завжди надає повної інформації про стан його здоров’я, тому інколи лікар може запросити пацієнта на особистий прийом для встановлення остаточного діагнозу та призначення лікування.

Ціни на наші послуги

Дистанційні консультації
№ п/п
Назва послуги
ціна в грн.
1Дистанційні консультаціївід 500
 Кожен випадок розглядається в залежності від індивідуальних особливостей окремого пацієнта та встановленого діагнозу

Нейроофтальмологія

Нейроофтальмолог — це вузькопрофільний спеціаліст, який діагностує та проводить лікування порушень зору, пов’язаних із захворюваннями нервової системи. Проблеми з зором можуть супроводжувати неврологічні захворювання, а інколи — бути їх першим проявом. 

 

До таких захворювань належать: 

 • порушення мозкового кровообігу (інсульти);
 • розсіяний склероз;
 • пухлини та інші об’ємні утворення головного мозку;
 • токсичні або інфекційні ураження нервової системи та ін.

 

ЧИМ ЗАЙМАЮТЬСЯ НЕЙРООФТАЛЬМОЛОГИ

Лікарі цього напрямку зосереджені на патології зорового тракту (від сітківки до кори головного мозку), що призводить до:

 • зниження або втрати зору;
 • появи дефектів в полі зору;
 • появи окорухових порушень.

Під час діагностики нейроофтальмолог досліджує функцію зорового нерва та нейронні шляхи в мозку, що відповідають за зір.

 

КОЛИ СЛІД ЗВЕРНУТИСЯ ДО НЕЙРООФТАЛЬМОЛОГА

Пересічний пацієнт навряд чи визначить точну спеціалізацію офтальмолога, до якого потрібно звертатися. Зазвичай до нейроофтальмологів потрапляють на прийом за направленням. Основні показання:

 1. Атрофія або набряк зорових нервів.
 2. Неврити.
 3. Випадіння частини поля зору.
 4. Окорухові порушення.
 5. Різке зниження зору.
 6. Втрата зору, що має тимчасовий характер і повторюється.

Огляд у нейроофтальмолога триває близько 1 години. Під час огляду лікар перевірить зір, проведе декілька тестів на сучасному діагностичному обладнанні,  збере анамнез і розпитає про скарги, вивчить результати попередніх досліджень, матеріали щодо супутніх захворювань. Всі дослідження абсолютно безболісні. 

Лікування порушень зору неврологічної природи має бути комплексним та може потребувати злагодженої роботи декількох спеціалістів, наприклад ендокринологів, неврологів, нейрохірургів, тощо. 

У разі складних випадків в  Експертній офтальмології може бути зібрано консиліум (ссылка на услугу консилиум) з декількох спеціалістів, на якому розглядаються питання щодо додаткових методів діагностики, лікування, тривалості реабілітації, тощо. Результати роботи консиліуму дозволяють точно встановити діагноз і підібрати правильну тактику лікування. 

 

КОНСУЛЬТАЦІЯ НЕЙРООФТАЛЬМОЛОГА В ЕКСПЕРТНІЙ ОФТАЛЬМОЛОГІЇ ДОКТОРА МЕДИЧНИХ НАУК МАРІЇ ЗНАМЕНСЬКОЇ

У нас ви можете пройти обстеження на сучасному діагностичному обладнанні та отримати консультацію досвідченого нейроофтальмолога. 

Переваги нашої клініки:

 1. Об’єктивна (незалежна) діагностика.
 2. Експертність думки: наші лікарі працюють викладачами і самі постійно поглиблюють власні знання. 
 3. Застосовуємо тільки сучасні методи діагностики та лікування.
 4. Маємо технологічну діагностичну апаратуру для дослідження зору
 5. Можливість отримати консультацію нейроофтальмолога дистанційно за результатами досліджень.
 6. Можливість проведення консиліуму.
 7. Високий рівень комфорту досліджень, якісний сервіс.

В Експертній офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської ви отримаєте професійну консультацію від нейроофтальмолога, який допоможе точно визначити діагноз та знайде оптимальні шляхи лікування. 

Ціни на наші послуги

Нейроофтальмологія
 № п/п Назва послуги ціна в грн.
1 Консультація нейроофтальмолога 1500
2 Дистанційна консультація нейроофтальмолога від 500
3 Консиліум від 3000
  Виходячи з індивідуальних особливостей кожного пацієнта, при проведенні консультації можливе призначення одного або декількох додаткових обстежень:
  Назва послуги одне око два ока
4 ОКТ сітківки та зорових нервів 1600 2000
5 ОКТ-ангіографія 1200 1800
6 Комп’ютерна периметрія 600 700

Дитяча офтальмологія

Діагностика зору у дітей є надзвичайно важливою. Значні зорові навантаження та спадкові фактори можуть призвести до порушень зору в ранньому віці, які необхідно вчасно діагностувати і коригувати.  

ДИТЯЧА ОФТАЛЬМОЛОГІЯ: ПЛАНОВІ ОГЛЯДИ ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ ЗОРУ

Спостерігати за здоров’ям очей дитини потрібно з перших днів життя. Розвиток зорової активності триває аж до підліткового віку. Саме тому ми рекомендуємо відвідувати дитячого офтальмолога регулярно у віці 1, 3, 6, 10, 12 та 15 років в разі відсутності скарг або в терміни, призначені вашим лікарем. Дуже часто погіршення зору виникають у дітей після початку навчання у школі. На фоні спадкових факторів, надмірних зорових навантажень, у тому числі через користування гаджетами та недостатньої рухової активності гострота зору знижується, що потребує вчасної діагностики та корекції. 

 

Важливо!  Діти не мають відповідного зорового досвіду, саме тому не можуть поскаржитися на погіршення зору. Саме тому ми рекомендуємо  батькам слідкувати за поведінкою та зміною звичок малечі та регулярно звертатися до фахівців для профілактичного огляду очей. 

 

Якщо ви помічаєте, що у вашої дитини з’явилась звичка терти очі, спостерігається почервоніння очей, знизився інтерес до навчання чи ігор на близькій відстані, з’явились нетипові положення голови або тіла, скоротилась відстань до телевізора або гаджета , вам варто звернутися до лікаря. 

 

Також на формування зору у дитини може впливати фактор спадковості. Якщо хоча б один із батьків має проблеми із зором, то в декілька разів зростає ризик розвитку хвороб у дитини. Діагностика та лікування на ранніх етапах допоможуть успішно усунути порушення зору.    Дитячий офтальмолог проведе огляд у комфортній обстановці. За умов раннього виявлення та корекції проблеми, можна уникнути подальшого погіршення зору та виправити вже наявні порушення. 

ДИТЯЧИЙ ОФТАЛЬМОЛОГ У ЕКСПЕРТНІЙ ОФТАЛЬМОЛОГІЇ МАРІЇ ЗНАМЕНСЬКОЇ

Запрошуємо батьків і дітей на консультації до наших лікарів-експертів. За попереднім записом первинний огляд триває близько 30 хвилин, без черг і очікувань. Комплексне обстеження проводиться на сучасному обладнанні, яке не потребує контакту з оком.

 

Наші лікарі проводять огляд дітей будь-якого віку, навіть з перших днів життя.  Зазвичай до 3 років лікар проводить огляд в ігровій формі. З 3 до 6 років офтальмологи залучають більше апаратних досліджень, переважно безконтактних. З 6 -7 років обстеження проходить за прийнятими стандартами, як для дорослих.  Наші лікарі вміють працювати з дітьми будь-якого віку. В клініці дитина пройде обстеження в комфортних умовах. Після обстеження батьки отримають заключення спеціаліста, який, із урахуванням результатів обстежень, порадить дієві методи профілактики, лікування або спостереження.  

 

В разі необхідності, при підозрі на вроджену патологію зорового нерва чи супутній патології нервової системи у дітей, ми маємо можливість організувати консиліум із нейроофтальмологів для ранньої діагностики вроджених патологій і призначення своєчасного лікування. 

Ціни на наші послуги

Дитяча офтальмологія
  назва послуги ціна в грн.
1 Первинна консультація дитячого офтальмолога 1000
2 Дистанційна консультація дитячого офтальмолога від 500
3 Консиліум від 3000
  Зважаючи на індивідуальний підхід до кожного пацієнта, при проведенні консультації можливе призначення одного чи декількох додаткових обстежень:
4 OКТ сітківки 900 1200
5 ОКТ зорових нервів 900 1200
6 ОКТ-біометрія 500 750
7 Комп’ютерна периметрія 600 700

Оптична когерентна томографія — інформативний метод дослідження органа зору

Оптична когерентна томографія сітківки (ОКТ) — це сучасне дослідження структур ока, яке дозволяє провести діагностику та спостерігати за результатами лікування. Метод ОКТ є безконтактним та неінвазивним, тобто дослідження проводиться без втручання в око та не потребує введення додаткових медичних препаратів. Це робить дослідження комфортним, безпечним і безболісним для пацієнта.

МОЖЛИВОСТІ Й ПЕРЕВАГИ ОКТ

ОКТ — це дослідження, яке дозволяє побачити мінімальні зміни в структурі сітківки, диску зорового нерва та інших структурах ока задовго до погіршення зору. 

Переваги ОКТ:

 • неінвазивність;
 • безпечність і комфорт (можливе проведення обстеження вагітним і дітям);
 • інформативність;
 • результати ОКТ доступні одразу: за 30 хв. пацієнт отримує знімки з детальним описом і заключенням;
 • можливість багатократного повторення дослідження за необхідністю.

Оптична когерентна томографія — сучасний, інформативний та доступний метод діагностики. Вона дозволяє швидко та ефективно оцінити стан структур ока і виявити захворювання на ранніх стадіях.

ПРИНЦИП РОБОТИ ОКТ 

Для сканування в ОКТ використовується інфрачервоний промінь, який, прямуючи через структури ока,  досягає сітківки та, віддзеркалившись, повертається на датчик, який фіксує ступінь сигналу, що повернувся. На основі цих даних та за допомогою кольорового коду формується зображення сітківки та прилеглих структур.  

Які структури ока можна дослідити за допомогою ОКТ?:

 • сітківку;
 • зоровий нерв;
 • передній сегмент ока.

Оптична когерентна томографія дозволяє отримати якісні зображення з високою роздільною здатністю, що дає можливість оцінити зміни у структурах ока на рівні декількох мікрометрів.

ЯК ПРОХОДИТЬ ПРОЦЕДУРА ОКТ

Оптична когерентна томографія проводиться безконтактно. Під час дослідження пацієнт сидить перед томографом.  Лікар, що проводить дослідження, допомагає пацієнту встановити голову на тримачі й надає інструкції. Загалом процедура ОКТ нагадує стандартне дослідження за допомогою щілинної лампи.  

Процедура ОКТ:

 • не потребує крапель для розширення зіниць;
 • дослідження триває декілька хвилин, а інтерпретація результатів і їх опис  —  до 30 хв.;
 • проводиться дітям від 5 років;
 • абсолютно безболісна й неінвазивна: апарат не торкається ока.

ЯКІ ЗАХВОРЮВАННЯ МОЖНА ВИЯВИТИ ЗА ДОПОМОГОЮ ОКТ-ДОСЛІДЖЕННЯ

ОКТ призначають для діагностики:

 1. Захворювань сітківки (макулодистрофія, діабетична ретинопатія, макулярні розриви сітківки та інші).
 2. Захворювань зорового нерва (глаукома, атрофія зорового нерва, набряк зорового нерва та інші).
 3. Захворювань рогівки (кератит, виразка рогівки, кератоконус та інші). 
 4. Біометрії — надточного вимірювання параметрів очних структур (довжини ока, товщини кришталика та глибини передньої камери, оцінки кутів передньої камери).

ОКТ також призначають для оцінки ефективності проведеного лікування, після хірургічних втручань та для спостереження за станом пацієнта в динаміці. 

ОПТИЧНА КОГЕРЕНТНА ТОМОГРАФІЯ У КИЄВІ

Пройти дослідження ОКТ ви можете в Експертній офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. У нас працюють досвідчені спеціалісти з багаторічним досвідом, офтальмологи вузького профілю, які проводять навчання для тисяч офтальмологів з усього світу. Запрошуємо вас на консультацію! 

Ціни на наші послуги

№ п/п Оптична когерентна томографія ціна в грн.
  назва послуги одне око два ока
1 OКТ сітківки 900 1200
2 ОКТ зорових нервів 900 1200
3 ОКТ сітківки та зорових нервів 1600 2000
4 ОКТ-ангіографія 1200 1800
5 ОКТ переднього відрізку ока 500 800
6 ОКТ-біометрія 500 750

Експертні консиліуми в клініці Марії Знаменської

Консиліум — це очна або дистанційна робота декількох фахівців, часто різних спеціальностей, з метою вирішення складних питань, які стосуються інтерпретації результатів досліджень, встановлення діагнозу та вибору тактики лікування.

ЩО ТАКЕ КОНСИЛІУМ ЛІКАРІВ

Здебільшого в консиліумах беруть участь висококваліфіковані лікарі, які висловлюють свою професійну думку. Експертна спільна робота дозволяє об’єктивно оцінити результати обстеження пацієнта, встановити діагноз та визначити об’єм і методи необхідного лікування. На консиліум виносять справді складні випадки, які не мають однозначних варіантів вирішення.   

Фахівці нашої клініки — це офтальмологи з великим досвідом, викладачі, доктори медичних наук, теоретики й практики. Саме тому у нас ви зможете отримати консультації на експертному консиліумі від офтальмологів з вузькою спеціалізацію та лікарів інших спеціальностей (ендокринологів, ревматологів, кардіологів, неврологів та ін). 

Зазвичай, на консиліумах розглядаються такі випадки: 

 • Чи правильно проведено дослідження, встановлено діагноз та стадію захворювання?
 • Чи потрібні пацієнтові додаткові обстеження, які саме?
 • Чи дійсно потрібне хірургічне втручання?
 • Які існують альтернативні методи лікування?
 • Чи потрібна реабілітація, прогнози щодо її тривалості?
 • Скільки коштуватиме лікування?

Склад консиліуму визначають, виходячи з індивідуальних особливостей і потреб кожного пацієнта. Також у нас ви зможете отримати так звану “другу думку” (second opinion) від наших лікарів-експертів. 

ВАЖЛИВІСТЬ ДРУГОЇ ДУМКИ

Друга думка — це послуга, яка дуже поширена в європейських клініках. Пацієнт звертається одразу до кількох лікарів і отримує результати декількох обстежень (або декілька інтерпретацій).    Це дозволяє упевнитися в правильності методів діагностики чи встановленого діагнозу, обрати правильний підхід у лікуванні. За допомогою “second opinion” можна вберегтися від упередженості лікаря чи нав’язування недієвих методів лікування. Тому наші офтальмологи в Києві можуть детально вивчити результати досліджень і висловити свою експертну думку.    

Чому нам варто довіряти:  

 • ми проводимо незалежну діагностику;
 • ми незаангажовані у виборі ліків, адже зосереджені тільки на результатах лікування;
 • ми маємо сучасне обладнання,
 • ми використовуємо в своїй практиці міжнародні протоколи лікування 
 • у нас працюють спеціалісти високої кваліфікації з величезним досвідом клінічної роботи

Ціни на наші послуги

Експертні консиліуми
№ п/п назва послуги ціна в грн.
1 Консиліум від 3000
  Кожен випадок розглядається в залежності від індивідуальних особливостей окремого пацієнта та встановленого діагнозу

Корекція порушень зору

Погіршення зору призводить до проблем, які безпосередньо впливають на якість життя людини. Наприклад, діти з короткозорістю гірше встигають у навчанні, дорослі втрачають змогу комфортно працювати та відпочивати, а люди похилого віку, що частково втратили зір, менше проявляють соціальну активність. Не варто ігнорувати ці проблеми. Людям будь-якого віку слід регулярно звертатися до лікаря-офтальмолога, аби вчасно діагностувати захворювання та знаходити оптимальні методи лікування. 

Основними причинами порушення зору є особливості оптичної системи ока: короткозорість, далекозорість чи астигматизм:

 1. Короткозорість — порушення зору, при якому людина добре бачить близько розташовані предмети, а віддалені об’єкти здаються розмитими. 
 2. Далекозорість — порушення зору, при якому у людини з’являються скарги на нечіткість зображення, що знаходиться на близькій відстані, проте в більшості випадків зір вдалину не порушений.
 3. Астигматизм — порушення зору, що виникає на фоні особливостей структури оптичних середовищ ока (рогівки, кришталика), за рахунок чого зображення на сітківці фокусується нерівномірно, і людина бачить розмите зображення.

Всі ці особливості можуть бути вродженими чи набутими. Вроджені вади виникають через спадковий фактор, а набуті захворювання – через недотримання правил гігієни зору, травми, ускладнення внаслідок інших захворювань, тощо. 

ПРИЧИНИ ПОРУШЕНЬ ЗОРУ В ДИТЯЧОМУ ВІЦІ

Особливо важливо правильно діагностувати та підібрати засоби корекції у дитячому віці. Дошкільнята, молодші школярі та підлітки страждають від порушень зору через надмірне зорове навантаження:

 • Навчання в школі (напруження зорового апарату під час навчального процесу: коли дитина дивиться на дошку, читає підручник).
 • Користування смартфоном без дотримання правил гігієни зору.
 • Ненормований перегляд телепередач чи тривале перебування за монітором без перерв.

Також порушення зору може мати вроджену природу. Але, зауважте, що діти не скаржаться на погіршення зору чи втому, бо не мають відповідного зорового досвіду. Тому батькам треба слідкувати за поведінкою і зміною звичок малечі та регулярно звертатися до фахівців для профілактичного огляду очей.

ПРИЧИНИ ПОРУШЕНЬ ЗОРУ У ДОРОСЛИХ І ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ 

Останнім часом серед користувачів смартфонів зорове навантаження значно зросло, що підвищило кількість людей різного віку зі скаргами на погіршення зору. В комбінації з  порушеннями, наявними раніше, такі випадки стають ще складнішими. Такі пацієнти потребують експертної допомоги.

Основними причинами порушень зору, що з’являються з віком, у похилих людей є зміни в структурі ока, а перші симптоми зазвичай починають турбувати після 45 років. Серед захворювань, які найчастіше діагностують, слід виділити:

 • макулодистрофію (захворювання сітківки, при якому уражається центральна зона сітківки);
 • катаракту; 
 • пресбіопію (вікова далекозорість);
 • глаукому.

СИМПТОМИ ПОРУШЕННЯ ЗОРУ

Поширена скарга пацієнтів, що звертаються до офтальмолога — це втрата чіткості зору на близькій або далекій відстані та неприємні відчуття, такі як:

 • відчуття «піску» в очах;
 • головний біль;
 • загальна втома при користуванні смартфоном або при роботі за комп’ютером.

Поява цих симптомів може свідчити про можливі проблеми у здоров’ї очей.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ ЗОРУ

Спочатку офтальмолог визначає тип порушення та пропонує варіанти для проведення корекції: 

 1. Носіння коригуючих окулярів і контактних лінз.
 2. Зорова терапія або інші додаткові процедури.
 3. Хірургічні або медикаментозні методи лікування.

Якщо вам потрібен лікар-офтальмолог у м. Київ, запрошуємо вас на прийом до нашої клініки. Ми проведемо якісну діагностику на сучасних діагностичних  апаратах, щоб отримати найточнішу інформацію про стан зору. 

На основі даних обстеження офтальмолог призначить вам необхідні засоби корекції та/або призначить додаткове лікування. Рекомендуємо не пропускати планові візити до лікаря та вчасно проводити заміну окулярів і контактних лінз. Запрошуємо вас на першу консультацію до Експертної офтальмології доктора Марії Знаменської!

Наші лікарі-експерти допоможуть знайти для вас найкраще рішення!

Ціни на наші послуги

  Корекція порушень зору
  назва послуги ціна в грн.
1 Комплексне оптометричне обстеження призматична корекція 1300
2 Комплексне оптометричне обстеження та корекція порушень зору 1100
3 Контрольний огляд (скорочене обстеження) 800
Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —