UK RU

Причини випадіння полів зору та їх прояви

Все, що не потрапляє в радіус центрального зору, але залишається видимим для ока називається периферичним зором. Периферичний зір залежить від поля зору людини, який є простором, що бачить око при фіксованому погляді. Звуження полів зору може свідчити про розвиток захворювань ока або нервової системи.

Цілий ряд захворювань може призвести до випадінь полів зору, а саме:

  • катаракта;
  • глаукома;
  • травма ока;
  • відшарування сітківки;
  • деякізахворювання нервової системи;
  • цукровий діабет;
  • судинні захворювання сітківки;
  • проблеми із зоровим нервом.

Головним порушенням поля зору є випадіння зображення предметів по центру або збоку, замість цього людина бачить темну пляму або затуманення. Супутніми симптомами є “димка” перед очима, інколи – біль, печіння в очах, головний біль та запаморочення.

При відчутті затемнення, спотворення ділянки поля зору,  зміни кольору зображення або звуженні загального поля зору, радимо негайно звернутися до офтальмолога.

Які бувають випадіння полів зору?

Класифікувати випадіння полів зору можна за різними характеристиками. Наприклад, часткове випадіння поля зору (геміанопсія) в залежності від сторони ураження буває двох видів:

  • одностороння (гомонімна) – при частковому випадінні поля зору на одному оці зі скроневої сторони, а на другому оці – з боку перенісся. Така форма може бути правобічна та лівобічна.
  • різностороння (гетеронімна) – коли на обох очах симетрично випадає поле зору, наприклад бітемпоральна геміанопсія – при випадінні поля зору з боку скронь та біназальна – при випадінні поля зору з боку перенісся.

Діагностика та лікування захворювань, що супроводжуються порушеннями поля зору, залежить від причини виникнення та особливостей перебігу хвороби. При підозрі на порушення поля зору варто звернутися до спеціаліста. Ретельне обстеження допоможе обрати допоміжні діагностичні процедури, отримати консультації суміжних спеціалістів (невролога, кардіолога, ендокринолога, тощо) та, за необхідності, розпочати лікування.

Процедура виявлення ділянок випадіння полів зору має назву периметрія. Це діагностичне обстеження займає всього 20 хвилин та проводиться безконтактно, безболісно, у зручних для вас умовах.

Запрошуємо на обстеження до лікарів Експертної Офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. Наші спеціалісти проведуть комплексну діагностику вашої  зорової системи, встановлять діагноз та підберуть оптимальний метод лікування.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —