UK RU

Порушення зору при гіпертонії

Гіпертонічна хвороба (гіпертонія) – це захворювання серцево-судинної системи, яке виникає на фоні підвищення рівня артеріального тиску. Крім патології серцево-судинної системи, підвищення рівню артеріального тиску може також призводити до порушень у роботі зорової системи.

Як гіпертонія пов’язана з зором

Гіпертонія діагностується переважно у пацієнтів старше 40-45 років. Зазвичай напади з підвищенням артеріального тиску супроводжуються головним болем, прискореним серцебиттям, онімінням, болем у сердці та шумом у вухах. Деякі пацієнти відмічають також порушення зору та біль в очному яблуці під-час нападу. Але не всі пацієнти знають, що навіть невеликі перепади артеріального тиску можуть зумовити розвиток патологічних змін у зоровій системі.

Уся справа в тому, що при підвищенні показників артеріального тиску відбувається порушення мікроциркуляції в судинах сітківки і, як наслідок, з’являються патологічні зміни структури та порушення в роботі самої сітківки – це захворювання носить назву гіпертонічна ретинопатія. 

Також на фоні змін у кровоносних судинах можливий розвиток порушень кровообігу (тромбоз центральної вени сітківки, оклюзія центральної артерії сітківки та інші), що можуть призвести до різкої та незворотної втрати зору.

В деяких випадках підвищення артеріального тиску може спричинити збільшення рівня внутрішньоочного тиску, що при відсутності своєчасного лікування провокує розвиток глаукоми або сприяє прискоренню розвитку глаукомного пошкодження зорового нерва при вже встановленому діагнозі.

Рекомендуємо всім пацієнтам з гіпертонічною хворобою регулярно звертатися на профілактичні огляди до лікаря-офтальмолога, не рідше ніж 1 раз на півроку, для своєчасного виявлення змін в зоровій системі.

Пам’ятайте, чим раніше буде встановлено діагноз та підібрано лікування, тим вище шанс на успішний його результат.

Запрошуємо вас на консультацію до лікарів Експертної Офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. Офтальмологи нашої клініки проведуть всі необхідні обстеження, встановлять діагноз та оберуть оптимальний метод лікування.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —