UK RU

Поради офтальмологів при роботі за комп’ютером більше 10 годин на день

Шкідливий вплив комп’ютера на зір людини важко переоцінити. Але уявити сучасний світ без гаджетів вже неможливо, особливо для тих, хто регулярно змушений працювати з ними і проводити перед монітором більше 10 годин.

При тривалій роботі за комп’ютером часто з’являються скарги на зниження гостроти зору, неможливість швидко сфокусувати погляд на предметах, розташованих на різній відстані, поява почервоніння, біль і печіння в очах, що значно знижують якість життя і можуть призводити до розвитку захворювань очей.

Топ-7 порад від офтальмологів для збереження зору:

Порада перша – правильно організуйте робоче місце. Почніть з розміщення монітора. Він повинен знаходитися на відстані близько 80 см від очей (на відстані витягнутої руки). Також приділіть увагу освітленню в приміщенні: для комфорту очей бажано вибирати тепле світло або жовте, ніяк не холодне освітлення – білого або блакитного кольору.

Порада друга – робити перерви в роботі. Кожні півгодини роботи перед монітором закривайте очі, щоб дати їм відпочинок на 1-2 хвилини. Також рекомендується хоча б раз в день виконувати спеціальну гімнастику для очей. Найпростіша вправа – рухи очними яблуками вгору, вниз, вліво, вправо, по діагоналі, а також по колу в обидва боки.

Порада третя – кліпайте частіше. В середньому людина кліпає двадцять разів на хвилину, але в період роботи за монітором ця дія виконується набагато рідше. Через це виникає сухість очей, біль і надмірне навантаження. Тому ми рекомендуємо кліпати частіше – це сприяє оновленню сльози і зволоженню рогівки, запобігає пересиханню поверхні очей.

Порада четверта також стосується освітлення. Якщо ви працюєте за комп’ютером в нічний час, не вимикайте світло. При недостатньому освітленні зіниці розширюються, що знижує якість сприйняття зображення.

Порада п’ята – регулярна зміна діяльності. Це необхідно для того, щоб зняти втому і розслабити м’язи очей. Наприклад, в обідню перерву можна повністю відволіктися від екрану – прогулянка в парку буде ідеальним варіантом відпочинку і профілактики розвитку “комп’ютерного синдрому”.

Порада шоста – використовуйте зволожуючі краплі. При тривалій роботі за комп’ютером очі пересихають, тому варто скористатися спеціальними зволожуючими краплями

(“штучні сльози”). Зазвичай їх потрібно використовувати по одній краплі перед початком роботи і при необхідності (близько чотирьох-п’яти разів) протягом дня.

Порада сьома – не забувайте про регулярне відвідування лікаря-офтальмолога. Рекомендується проходити огляди у офтальмолога щороку. А людям, які регулярно і тривало працюють за комп’ютером, необхідно перевіряти зір у лікаря раз на півроку, щоб, в разі розвитку патологій, виявити їх на ранніх етапах і своєчасно почати лікування.

Користуйтеся цими порадами, щоб зберегти свій зір від шкідливого впливу комп’ютера. Якщо ви помітили значне зниження зору після тривалого періоду роботи перед монітором, варто звернутися до лікаря для проведення повного обстеження, виявлення розвитку захворювань очей і призначення своєчасного лікування.

Запрошуємо вас на консультацію до лікарів Експертної Офтальмології доктора медичних наук Марії Знам’янської. Наші лікарі проведуть комплексну діагностику зорової системи і  порадять як зберегти зір при тривалій роботі за комп’ютером.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —