UK RU

Плюси і мінуси лазерної корекції зору

Лазерна корекція зору – це можливість позбавитися від короткозорості, далекозорості і астигматизму та забути про лінзи та окуляри. Лазерна корекція зору проводиться за допомогою спеціальної лазерної установки. Лазерний промінь, спрямований на рогівку, змінює її форму. Процедура проводиться амбулаторно, займає приблизно годину-півтори часу та практично не порушує звичний образ  життя пацієнта. Про переваги та недоліки процедури сьогодні розкажуть лікарі нашої клініки. 

До головних плюсів процедури можна віднести: 

  • Ефективність. Наразі лазерна корекція вважається найефективнішим методом відновлення зору. Саме завдяки лазеру вдається виправити зниження гостроти зору, що зумовлені порушенням рефракції (астигматизмом, далекозорістю або короткозорістю). Крім того, лазерна корекція може проводитися на обох очах за один сеанс.
  • Безболісність. Процедура проводиться під місцевою анестезією за допомогою спеціальних очних крапель. Саме тому пацієнт майже не відчуває неприємних відчуттів та дискомфорту при проведенні операції. 
  • Безпечність. При проведенні корекції за допомогою лазера, ризик виникнення побічних ефектів максимально низький. Крім того, ризик інфікування очей при проведенні процедури набагато менший, ніж при корекції зору іншими методами (наприклад контактними лінзами). Виконується процедура з ювелірною точністю на сучасній апаратурі, тому весь процес абсолютно безпечний та дозволяє отримати успішні результати. 
  • Швидке відновлення. Після проведення операції немає необхідності пацієнтові залишатися в клініці. Вже через декілька годин після проведення лазерної корекції пацієнт може повернутися до звичайного ритму життя: використовувати гаджети, дивитись у монітор комп’ютера, читати книжки, газети. Займатися спортом рекомендується через тиждень після проведення корекції. 
  • Швидкість проведення процедури. Сама процедура проходить дуже швидко – достатньо лише 10-15 хвилин для корекції обох очей. Всі маніпуляції, включаючи підготовку, саму операцію і післяопераційний відпочинок, займають не більше півтори години.

До мінусів лазерної корекції можна віднести:

  • Вікові обмеження. Лазерну корекцію роблять пацієнтам, старше 20 років та не рекомендують тим, хто старше 45-50 років. 
  • Після проведення операції у пацієнта можливий певний дискомфорт: підвищена чутливість до світла, можливе відчуття «стороннього тіла» в оці, сухості в очах, періодичний «туман» перед очима. Також можливі запалення, набряки, крововиливи. 
  • Вартість лікування значно вище, ніж у аналогів: окулярів або лінз. 

У процедури є певні обмеження та протипоказання. Існує декілька протипоказань, які виключають можливість проведення корекції зору за допомогою лазера: різні захворювання очей, а також загальні системні захворювання, наприклад, онкологічні захворювання, ревматоїдний артрит, цукровий діабет та ін. 

Лазерна корекція – процедура, що допоможе повернути ідеальний зір при короткозорості до -12 діоптрій, далекозорості до +6 діоптрій і змішаному астигматизмі від -4 до +4 діоптрій. Іноді вона може проводитись і при більших рефракційних відхиленнях. Процедура особливо необхідна тим, хто не може носити лінзи або окуляри чи відчуває істотний дискомфорт при їх використанні.  

Якщо ви хочете зробити лазерну корекцію зору, зверніться до лікарів Експертної офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. Після проведення повного офтальмологічного обстеження наші лікарі-офтальмологи, враховуючи всі особливості будови вашого ока, оцінять всі ризики і допоможуть підібрати оптимальний метод корекції зору. 

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —