UK RU

Пелена перед очима. Причини та наслідки.

Пелена перед очима – це поширена скарга, що пов’язана з відчуттям втрати чіткості зображення, коли людина бачить все навколо ніби через мутне скло, а об’єкти здаються розмитими. Такий симптом свідчить про порушення в зоровій системі. Відчуття пелени перед очима може бути як постійним, так і періодичним, наприклад в нічний період. Причини появи пелени перед очима різняться, тому не варто ігнорувати цей симптом та звернутися на консультацію до лікаря для діагностики очей.

Симптоматика

Зазвичай пелена перед очима може супроводжуватися додатковими симптомами, такими як:

 • Біль в очах;
 • Підвищення чутливості до яскравого світла;
 • Зниження гостроти зору, переважно в нічний час;
 • Поява плаваючих помутнінь перед очима, плям та мушок;
 • Раптова слабкість або оніміння однієї половини тіла.

Причини появи пелени перед очима:

 1. Рефракційні проблеми із зором – короткозорість, далекозорість, астигматизм можуть викликати відчуття пелени перед очима. Це пов’язано з неправильним фокусуванням зображення на сітківці. Для того, аби позбавитися пелени, потрібно підібрати окуляри або контактні лінзи для корекції зору.
 2. Захворювання, що призводять до порушення кровообігу, спазму судин, також можуть призводити до відчуття пелени перед очима та зазвичай супроводжуються головним болем і загальною слабкістю у всьому організмі.
 3. Синдром сухого ока. Через те, що рогівка пересихає, зір може ніби затуманюватися.  Пелена застилає очі не постійно, а лише при певних умовах, наприклад при перевтомі або довготривалій роботі за комп’ютером.
 4. Катаракта також може бути причиною пелени, особливо у літніх людей, адже катаракта – це помутніння кришталика. Позбавитися від пелени перед очима у випадку катаракти можна лише завдяки хірургічній операції по заміні кришталика.
 5. Відчуття пелени перед очима при глаукомі пов’язане з підвищенням внутрішньоочного тиску і вимагає негайного лікування у лікаря-офтальмолога.
 6. Неврит зорового нерва – це запалення зорового нерва, що призводить до зниження зору і також появи затуманення.
 7. Можливою причиною відчуття пелени може бути і відшарування сітківки. Цей стан потребує зазвичай термінового лікування.
 8. Побічною дією деяких лікарських препаратів також може бути пелена перед очима.

До таких препаратів відносяться:

 • антидепресанти;
 • оральні контрацептиви;
 • антихолінергічні ліки;
 • кортикостероїдні препарати;
 • препарати, що використовуються для контролю артеріального тиску.

Лікування захворювань, що викликають відчуття пелени перед очима.

Вибір способу і методів лікування пелени перед очима безпосередньо залежить від причини, яка викликала появу цього симптома. Саме тому запорукою вдалого лікування пацієнтів з такими скаргами є вчасна та якісна діагностика на сучасному обладнанні у досвідчених офтальмологів.

Запрошуємо вас на консультацію до лікарів Експертної Офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. Наші лікарі проведуть комплексне обстеження ока, визначать причину появи пелени та оберуть дієвий метод лікування.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —