UK RU

Основні причини зниження зору

Зниження зору – одна з найчастіших причин звернення пацієнтів до лікаря-офтальмолога. Значення зору в нашому житті важко переоцінити.  Близько 80% відсотків інформації, яку людина отримує впродовж життя, надходить через очі.  Саме тому зниження або втрата зору значно впливають на якість життя. Навіть незначні порушення зору здатні викликати дискомфорт у пацієнта. Тому наполегливо рекомендуємо при будь-яких симптомах зниження зору звертатися за консультацією до лікаря-офтальмолога, аби вчасно діагностувати захворювання на ранніх стадіях.  

Варто зазначити, що у більшості пацієнтів процесс зниження зору може тривати роками, непомітно для людини і часто виявлятися тільки на профілактичному огляді. 

Симптоми зниження зору:

  • двоїння або розмитість контурів предметів перед очима;
  • відчуття втоми під час роботи, читання, перегляду фільму;
  • порушення сприйняття кольорів та відтінків;
  • відчуття “піску” в очах.

Поступове зниження зору також може супроводжуватися погіршенням загального стану здоров’я. Саме тому на тлі проблем з очима у пацієнта інколи спостерігаються погіршення самопочуття, регулярний головний біль, слабкість, нудота. 

Основні причини зниження зору

Звичайно, зниження зору може бути обумовлене безліччю факторів, і визначити точну причину може тільки лікар-офтальмолог під час консультації. 

Існує декілька основних, найбільш поширених факторів, що впливають на стан зору: 

  • Тривале зорове навантаження. Цей фактор особливо актуальний, оскільки зараз збільшився час перебування за комп’ютерами, використання гаджетів, що призводить до недотримання правил гігієни зору. Постійна робота на близькій відстані може призвести до порушення зору за рахунок виснаження та послаблення м’язового апарату очей. 
  • Вікові зміни. З віком може змінюватися прозорість та щільність кришталика, зменшується його здатність до зміни форми, що призводить до погіршення зору. Порушення обміну речовин  у сітківці також може призвести до зниження зору за рахунок пошкодження її клітин. 
  • Підвищення рівня внутрішньоочного тиску та повільно прогресуючий розвиток глаукоми.
  • Порушення кровообігу може стати причиною зниження зорових функцій організму. При порушенні кровообігу до клітин ока не постачаються поживні речовини та кисень, тому і погіршується зір. 
  • Прогресування вже наявної очної патології (короткозорість, далекозорість, астигматизм, глаукома та інші).

Важливо! Порушення зору можуть бути пов’язані зі спадковістю, вагітністю, недостатнім кровообігом у шийному  відділі хребта, ендокринними патологіями та травмами.  

До речі, спосіб життя є надзвичайно важливим для здоров’я очей. Зловживання алкоголем, паління чи вживання наркотиків може призвести до руйнування структури сітківки та інших структур ока. 

Поступове зниження зору – це привід звернутися за консультацією до лікаря. Регулярні огляди у лікаря-офтальмолога допоможуть діагностувати захворювання на ранніх стадіях і підібрати комфортний метод лікування, аби не допустити розвитку ускладнень.  

Запрошуємо Вас на офтальмологічний огляд до Експертної офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. Офтальмолог під час огляду проведе діагностику загального стану очей, допоможе знайти причини зниження зору та підбере оптимальний курс лікування. 

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —