UK RU

ОКТ-ангіографія

ОКТ-ангіографія – це метод, заснований на принципах роботи оптичної когерентної томографії ока, що дозволяє досліджувати кровотік в судинах сітківки та зорового нерва. Особливість методу полягає в тому, що  дослідження проводиться без використання внутрішньовенного введення контрастних речовин (флюоресцеїну). Тривалість сканування – лише декілька секунд, за які вдається отримати всю важливу інформацію про судинну систему сітківки та зорового нерва, можливість точного моніторингу стану пацієнта. Також ОКТ-ангіо  дає можливість візуалізувати всю судинну мережу сітківки та ДЗН повністю та пошарово, створити зображення судин очного дна в різних ділянках сітківки. 

Основні клінічні показання для проведення ОКТ-ангіографії:

  • вікова макулярна дегенерація (волога форма); 
  • неоваскулярная мембрана;
  • тромбоз вен сітківки;
  • діабетична ретинопатія;
  • глаукома та ін.

Проведення ОКТ-ангіографії сітківки

Процедура проводиться сидячи, в комфортній обстановці для пацієнта. Лікар проводить сканування сітківки без розширення зіниць та контакту з оком. Для того, аби зробити знімок, достатньо декількох секунд. Далі знімок передається на екран. Лікар оцінює отримані зображення, описує результати та робить заключення. 

Ангіо-ОКТ при віковій макулярній дегенерації  

Вікова макулодистрофія – одне з найпоширеніших захворювань центральної ділянки сітківки. 

На пізніх стадіях вона може ускладнюватися розвитком новоутворених судин, так званої неоваскулярної мембрани, на фоні якої розвиваються набряки та крововиливи в центральній зоні сітківки.  

На  ОКТ-ангіографії сітківки можна чітко виявити всю мережу цих новоутворених судин та спостерігати за динамікою їх змін з метою  контролю перебігу захворювання, що особливо важливо для призначення своєчасного та необхідного лікування.

ОКТ-ангіографія сітківки при діабетичній ретинопатії

Діабетична ретинопатія – ускладнення цукрового діабету, що характеризується змінами в судинах сітківки. На ангіо-ОКТ можна чітко побачити ці зміни: мікроаневризми, звитість судин, аномальні шунти між судинами, можливо оцінити кількість та характер росту новоутворених судин, виявити ішемічні зони сітківки. Завдяки цьому обстеженню лікар зможе вчасно діагностувати проблему та правильно призначити лікування. 

ОКТ-ангіографія в діагностиці глаукоми

Глаукома – це захворювання ока, яке призводить до поступової та неминучої втрати зору, за відсутності лікування. Особливу роль в розвитку цього захворювання відіграють зміни в системі кровообігу зорового нерва. Завдяки сучасним технологіям, а саме ОКТ-ангіографії, лікар може не тільки візуально, але і кількісно оцінити щільність судинного малюнка навколо диска зорового нерва та зафіксувати розміри окремих ділянок.  В ході динамічного спостереження за цими параметрами, лікар має можливість оцінити швидкість прогресування захворювання і вчасно скоригувати план лікування. 

Запрошуємо вас на ОКТ-ангіографію до наших провідних спеціалістів. Саме завдяки такій процедурі офтальмолог зможе діагностувати очні захворювання на ранніх етапах, навіть до появи перших скарг.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —