UK RU

ОКТ або томографія ока

Оптична когерентна томографія (ОКТ) — це сучасне дослідження структур ока, яке дозволяє провести діагностику та спостерігати за результатами лікування. Така процедура дозволяє отримати зображення потрібної ділянки сітківки, зорового нерву або структур переднього сегмента ока та оцінити морфологічні зміни в них на рівні мікрометрів.

Метод ОКТ є безконтактним та неінвазивним, тобто дослідження проводиться без втручання в око та не потребує введення додаткових медичних препаратів. Це робить дослідження комфортним, безпечним і безболісним для пацієнта.

ОКТ призначають для діагностики:

 1. Захворювань сітківки (макулодистрофія, діабетична ретинопатія, макулярні розриви сітківки та інші).
 2. Захворювань зорового нерва (глаукома, атрофія зорового нерва, набряк зорового нерва та інші).
 3. Захворювань рогівки (кератит, виразка рогівки, кератоконус та інші).
 4. Біометрії — надточного вимірювання параметрів очних структур (довжини ока, товщини кришталика та глибини передньої камери, оцінки кутів передньої камери)
 5. ОКТ також призначають для оцінки ефективності проведеного лікування, після хірургічних втручань та для спостереження за станом пацієнта в динаміці.

Переваги ОКТ:

 • неінвазивність;
 • відсутність протипоказань до виконання обстеження (можливе проведення обстеження вагітним і дітям);
 • безпечність і комфорт;
 • інформативність;
 • результати ОКТ доступні одразу: за 30 хв. пацієнт отримує знімки з детальним описом і заключенням;
 • можливість багатократного повторення дослідження за необхідністю.

Процедура ОКТ:

 • проводиться сидячи, в комфортних умовах для пацієнта
 • абсолютно безболісна та неінвазивна (апарат не торкається ока)
 • не потребує крапель для розширення зіниць
 • дослідження триває кілька хвилин, а інтерпретація результатів і їх опис —  до 30 хв.
 • проводиться дітям від 4-5 років

На початку процедури пацієнта просять зафіксувати погляд на потрібній позначці. У такому положенні пацієнт знаходиться декілька секунд, намагаючись не рухатися і не відводити погляд, поки виконується сканування. Після завершення процедури результат з’являється на комп’ютері у лікаря. Лікар уважно вивчає результати обстеження, робить висновок і встановлює попередній діагноз. Для порівняння результатів і оцінки динаміки захворювання, дані попередніх обстежень зберігаються у пам’яті комп’ютера.

ОКТ – це метод комп’ютерної діагностики ока, що допомагає найбільш точно оцінити структуру сітківки, зорового нерва та відділів переднього сегмента ока. Виконання ОКТ дозволяє лікарю швидко та якісно провести діагностику, встановити діагноз і розпочати необхідне лікування.

Запрошуємо вас на консультацію до лікарів Експертної Офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. Наші лікарі, експерти ОКТ-діагностики, проведуть оптичну когерентну томографію на сучасному обладнанні та допоможуть встановити правильний діагноз.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —