UK RU

Очі сльозяться зранку, але не болять

Під час проходження огляду у лікаря-офтальмолога частина пацієнтів скаржаться, що очі зранку сльозяться, але не болять. Це нормальний процес чи розвиток нової патології? Пропонуємо розібратися!

Чому очі сльозяться після сну?

Незначне сльозовиділення після сну є абсолютно нормальним і фізіологічним явищем. Відбувається це через те, що саме після пробудження відбувається прискорене відновлення балансу слізної рідини на поверхні очного яблука, а її невеликі надлишки виділяються назовні у вигляді сліз. Зовні це виглядає, як коротке сльозовиділення після пробудження від сну. До речі, стимулюють ранкове сльозовиділення також позіхання, при якому напружуються, скорочуються і змінюють положення м’язи, розташовані навколо слізних мішків.

Важливо! Виділення сліз має тривати не більше 5 хвилин та не викликати дискомфорту. Тоді таке сльозовиділення є варіантом норми та не потребує звернення до спеціаліста.

 

Коли необхідно звернутися до лікаря?

Якщо сльозовиділення супроводжується відчуттям печіння, зудом, почервонінням, болем в оці, то необхідно якнайшвидше звернутися на консультацію до офтальмолога. Адже такі симптоми можуть свідчити про розвиток небезпечних патологій, наприклад:

  • запальні захворювання кон’юнктиви, рогівки, повік;
  • синдром сухого ока;
  • авітаміноз (нестача вітамінів А, В12);
  • свідчити про неправильно підібрані засоби корекції зору (окуляри або лінзи);
  • системні захворювання;
  • захворювання ендокринної системи;
  • патології серцево-судинної системи.

Враховуючи усі ці фактори, рекомендуємо не зволікати і звернутися на консультацію до лікаря-офтальмолога, особливо якщо вранішня сльозотеча приносить вам дискомфортні відчуття та впливає на якість життя. Тільки провівши повну діагностику лікар може з’ясувати причину сльозотечі та, за необхідності, призначити лікування.

Запрошуємо вас на консультацію до лікарів Експертної офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. Офтальмологи клініки допоможуть визначити можливі проблеми в зоровій системі та призначать потрібне лікування.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —