UK RU

Навколо ока з’явився синець без причини. Що це може бути?

З’явився синець навколо ока без причини, хоча удару не було? Це може свідчити про проблеми як в зоровій системі, так і в організмі в цілому. Якщо навколо очей без видимої причини з’являється синець, залишати без уваги цю ситуацію не можна. У таких ситуаціях слід звертатися до лікаря. Він допоможе знайти причину і підібрати правильне лікування, а також проконсультує з приводу профілактики. Отже, пропонуємо розібратися у причинах появи синців та методах їх лікування.

 

Поширені причини появи гематом в зоні очей:

  • Погіршення еластичності тканин. Зазвичай це пов’язано з віковими змінами в організмі, тому така причина особливо актуальна для людей похилого віку.
  • Гормональний збій, гінекологічні захворювання, зниження рівню естрогенів у жінок – з цих причин також можуть з’являтися синці в області ока. Як правило, вони проявляються під час менопаузи і при прийомі гормональних препаратів.
  • Хронічна втома.
  • Авітаміноз та аутоімунні розлади. Через нестачу вітамінів К і Р в організмі, клітини стінок кровоносних судин стають тонкими. З цієї причини утворюються гематоми.
  • Індивідуальна реакція на певні медичні препарати: знеболюючі або розріджуючі кров препарати, антидепресанти.
  • Інсулінова недостатність.
  • Халязіон – глибокий запальний процес, що виникає у товщі повіки, навколо мейбомієвої залози.
  • Онкологічні захворювання.
  • Васкуліт – захворювання, при якому артерії, артеріоли, венули і вени, стають ламкими, синці з’являються під очима і по всьому тілу.

 

Діагностика та лікування

Перше питання, що виникає у пацієнта, який зіштовхнувся з такою проблемою, – “до якого лікаря звернутися?”. Адже не одразу зрозуміло, в чому саме проблема і з яким фахівцем її потрібно вирішувати. Ми рекомендуємо у разі появи синців навколо очей звертатися до офтальмолога.

На первинному огляді лікар оцінить об’єм та небезпеку синця (крововиливу), можливість рецидиву, призначить необхідне лікування, а також, спираючись на дані історії хвороби та супутні скарги, визначить, консультації якого суміжного спеціаліста потребує пацієнт.

Поява синців навколо очей без очевидної причини – симптом, що може свідчити про розвиток серйозних проблем зі здоров’ям. Тому радимо не залишати цю проблему без уваги і якнайшвидше звернутися до лікаря-офтальмолога на консультацію.

Запрошуємо вас на консультацію до лікарів Експертної Офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. Офтальмологи нашої клініки проведуть повноцінний огляд, допоможуть встановити причину появи синця навколо ока, підберуть оптимальний шлях діагностики, спостереження та лікування.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —