UK RU

Крововиливи в оці

Зазвичай під терміном “крововилив в оці” пацієнти мають на увазі появу крові під слизовою оболонкою ока – кон’юнктивою, що спричинена розривом капілярів, які в ній знаходяться. Такі крововиливи ще називаються – субкон’юнктивальними крововиливами або гіпосфагма.

Як правило небезпеки для зору такий стан не несе, але може бути першою ознакою більш серьйозних патологій зорової системи чи організму вцілому. Саме тому необхідна консультація лікаря-офтальмолога та терапевта для встановлення причини крововиливу, призначення додаткової діагностики та, за необхідності, лікування.

Причини появи субкон’юктивальних крововиливів

Зазвичай точно встановити одну конкретну причину появи таких крововиливів неможливо, але можна виділити найпоширеніші фактори, що можуть сприяти їх появі. Наприклад:

  • прийом препаратів, що розріджують кров;
  • підвищена ламкість судин на фоні цукрового діабету;
  • пошкодження капілярів при підвищенні артеріального тиску;
  • травми ока;
  • утворення крововиливів після проведення операції на очах;
  • інтенсивний кашель або чхання.

 

Лікування субкон’юктивальних крововиливів

Крововилив такого типу не потребує особливого лікування, воно проходить саме по собі. Займає цей процес від декількох днів до двох тижнів в залежності від розміру. Але все ж варто звернутися до лікаря, особливо якщо крововилив супроводжується болем, печінням, відчуттям “піску” у очах, тощо.

Також рекомендуємо звернутися до лікаря, якщо у вас часто виникають субкон’юнктивальні крововиливи або якщо стан ока  після крововиливу не змінюється протягом тижня та ви не помічаєте покращення стану ока.  Офтальмолог проведе огляд зорової системи, встановить діагноз та допоможе підібрати лікування.

Якщо вас турбує крововилив в оці, зверніться до Експертної Офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. Лікарі клініки оглянуть крововилив та допоможуть підібрати лікування, якщо це буде доцільно, а також дадуть відповідь на усі хвилюючі питання.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —