UK RU

“Давлячий біль” всередині ока: можливі причини

Давлячий біль в очах – скарга, яка турбує частину наших пацієнтів. Списуючі такі відчуття на загальну втому та перевантаження, багато з них не звертаються за допомогою до офтальмолога і навіть не здогадуються, що біль в очах може бути першим симптомом розвитку небезпечного захворювання.

Можливі причини давлячого болю в очах

Причиною давлячого болю в очах можуть бути не тільки захворювання очей, але і патології інших органів та систем організму. В першу чергу, це захворювання центральної нервової системи, ЛОР-патології та інші.

Серед найбільш частих причин давлячого болю в очах слід виділити:

Неврит зорового нерва – запалення зорового нерва, що супроводжується зниженням гостроти зору, його нечіткістю, болем в очах, головним болем, зміною кольоровідчуття, змінами поля зору.

Глаукома – офтальмологічне захворювання, що зазвичай супроводжується підвищенням внутрішньоочного тиску. Цей стан провокує розвиток дегенеративних та атрофічних змін у зоровому нерві, які прогресують і призводять до поступового зниження зору, а інколи навіть повної його втрати. Деякі форми глаукоми також можуть супроводжуватися такими симптомами, як давлячий біль всередині ока, різке зниження гостроти зору, туман перед очима.

Мігрені – неврологічне захворювання, що характеризується появою періодичних головних болей або болю в очах, що тривають від 4 до 72 годин без перерви. Біль зазвичай носить пульсуючий характер та супроводжується додатковими симптомами: нудота, блювання, підвищена чутливість до світла та звуків.

Кластерні головні болі – це стан організму, що характеризується численними і частими нападами головного болю. Такий біль виникає різко та триває від 30 хвилин до 3-х годин. Біль може іррадіювати (віддавати) в різні частини обличчя, у тому числі і в очі. До того ж, кластерні болі можуть супроводжуватися почервонінням ока, появою сльозотечі та набряками навколо очей.

Інфекції носових пазух – також  можуть бути причиною появи головного болю, що іррадіює (віддає) у область очей. Зазвичай причиною болю є запальний процес у носовій пазусі (гайморова, лобна та інші). Лікування проводиться лікарем-отоларингологом та включає призначення препаратів для усунення причини запалення (бактерії, віруси та ін.) та використання протинабрякових засобів.

Комп’ютерний синдром – це комплекс симптомів, що виникають при надмірній роботі за монітором. Пацієнти зазвичай скаржаться на відчуття перевтоми, що супроводжується зниженням гостроти зору, болем в очах, головним болем, почервонінням очей.

Як зрозуміти у чому причина?

Враховуючи різноманіття захворювань, що супроводжуються давлячим болем всередині ока, встановити точну причину болю самостійно неможливо.

Тому якщо ви відчуваєте давлячий біль в очах, рекомендуємо не зволікаючи звернутися до офтальмолога в Експертну Офтальмологію доктора медичних наук Марії Знаменської. Наші лікарі проведуть всі необхідні обстеження, встановлять можливу причину болю та оберуть оптимальний метод лікування.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —