UK RU

Чи можна вилікувати глаукому?

Глаукома – офтальмологічне захворювання, що зазвичай супроводжується підвищенням внутрішньоочного тиску. Цей стан провокує розвиток дегенеративних та атрофічних змін у зоровому нерві, які прогресують і призводять до поступового зниження зору, а інколи – навіть повної його втрати.

На жаль, вилікувати глаукому повністю неможливо, але є шанс зупинити розвиток захворювання. Основою лікування глаукоми в більшості випадків є зниження внутрішньоочного тиску та стабілізація його на рівні, який є безпечним для зорового нерва. Адже основна мета лікування – призупинити пошкодження зорового нерва, що при глаукомі є незворотнім, та забезпечити пацієнту збереження зору на довгі роки.

Важливо пам’ятати, що діагностика глаукоми на ранніх стадіях є основною умовою для призначення своєчасного та ефективного лікування, що сповільнює розвиток захворювання и дозволяє не допустити незворотної втрати зору.

Методи лікування глаукоми?

Існує три основні методи лікування глаукоми: медикаментозне, хірургічне та за допомогою лазеру.

Медикаментозне лікування представлене у вигляді очних крапель, що знижують внутрішньоочний тиск та лікарських препаратів, що позитивно впливають на кровопостачання та роботу зорового нерва. Краплі зазвичай призначають на ранніх стадіях захворювання. На жаль, таке лікування підходить не всім пацієнтам, адже може мати побічні ефекти, або спровокувати розвиток алергічної реакції.

Проведення хірургічного втручання також направлене на зниження внутрішньоочного тиску і представляє собою операцію, мета якої сформувати додаткові шляхи відтоку внутрішньоочної рідини (фістулу або дренаж, з імплантацією штучного клапану).

Лазерне лікування направлене також на зниження рівня внутрішньоочного тиску.

Існує декілька методів лазерної хірургії, такі як наприклад:

  • Лазерна трабекулопластика – за допомогою лазерних «опіків» формуються додаткові дрібні отвори у трабекулярній сітці (дренажна система ока), що покращує відтік внутрішньоочної рідини.
  • Лазерна іридектомія – формується наскрізний отвір в райдужці, за допомогою якого відбувається додаткова циркуляція внутрішньоочної рідини між передньою та задньою камерами ока.
  • Лазерна транссклеральна циклокоагуляція – секторальна коагуляція циліарного тіла з метою зниження секреції внутрішньоочної рідини в оці.

Також можливе поєднання всіх методів лікування у одного пацієнта.

Який метод обрати?

Оптимальний шлях лікування може порадити тільки лікар після всебічного та повного діагностичного обстеження. Не забуйвайте: чим раніше виявляється захворювання, тим краще воно піддається лікуванню.

Отже, якщо вам більше 40 років, або якщо у вас в родині були випадки такого захворювання як глаукома, варто регулярно відвідувати офтальмолога для проведення профілактичного огляду та вимірювання рівня внутрішньоочного тиску. Пам’ятайте, що на ранніх стадіях глаукома часто проходить безсимптомно, а виявити її можна тільки провівши ряд діагностичних обстежень.

Запрошуємо вас на консультацію до Експертної Офтальмології доктора медичних наук Марії Знаменської. Наші лікарі проведуть вам повне обстеження, встановлять діагноз та підберуть оптимальний метод лікування.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —