UK RU

Чек-лист з 6 простих способів зберегти зір

Профілактика – найкращий спосіб запобігти хворобу. Тому про здоров’я очей потрібно думати далеко задовго до того, як воно почне погіршуватися. Пропонуємо прості поради, які допоможуть вам зберегти хороший зір.

Відвідувати офтальмолога

Найбанальніша, але ефективний рада. На плановому огляді лікар не тільки слухає скарги, стежить за гостротою зору, але й дивиться всю структуру ока. На апараті відразу ж помітні зміни в кришталику, сітківці або очних м’язах. Чим раніше діагностована проблема, тим легше з нею справлятися.

Тому:

  1. Дітям і дорослим до 40 років – 1 раз в рік.
  2. Після 40 років – 2 рази на рік.
  3. При наявності захворювань – за графіком, який призначив офтальмолог.

Правильне харчуватися

Налягати тільки на морквину не варто. Є багато інших продуктів, корисних для зору. Наприклад, шпинат містить вітамін С, авокадо – А, Цинк є в морепродуктах і горіхах.

Не забуваємо про Омега-3, антиоксиданти та мікроелементи. Одним словом, різноманітне харчування. Варто обмежити вживання солі, фаст-фуду та жирної їжі. Пийте побільше чистої води, свіжих соків. Іноді балуйте себе шматочком чорного шоколаду – він корисний для рогівки.

Корекція проблем

Якщо вам поставили діагнози короткозорість або далекозорість, не поспішайте засмучуватися. Коли відхилення купіруються окулярами або лінзами, це йде тільки на користь очам. Тому носите їх за рекомендаціями лікаря та не намагайтеся брати окуляри “на виріст”. А деякі проблеми й зовсім можуть зменшитися або зникнути після корекції.

Захист від УФ випромінювання

Неважливо, грієтеся ви на пляжі влітку, катаєтеся на лижах взимку або просто гуляєте по весняним вулицям – носите окуляри. Відблиски від сонця, снігу та калюж дуже сліплять очі. Це призводить до погіршення зору. Тому купите хороші окуляри з високим рівнем захисту від УФ.

Подумайте про дітей – вони частіше проводять час на вулиці, при цьому рідко носять окуляри. Купуйте спеціальні дитячі моделі, які щільно прилягають до обличчя (в т.ч. і збоку). Вплив УФ для них особливо небезпечний, тому що зоровий апарат ще формується.

Облаштовувати робоче місце

Налаштуйте нахил монітора, висоту, виставьте світло. Але не перестарайтеся: Надмірне світло не менше шкідливе, ніж темрява. Важливо при тривалій роботі з комп’ютером стежити за поставою. Неправильне положення впливає на кровопостачання, що дуже шкідливо для очей.

Пальмінг

Він же – зарядка для очей. Пальмінг придумав американський офтальмолог Бейтс. Ці вправи можна виконувати і вдома, і на роботі. Також є варіант простої зарядки: переводити погляд з близьких предметів на далекі та навпаки; рухати очима вправо-вліво, вгору-вниз; часто моргати, зволожуючи слизову. Щогодини вставайте з-за столу, дивіться у вікно. Можна просто закрити очі та зняти втому.

Звичайно, всі ці поради здаються простими, але потрібно знайти в собі силу волі, щоб виконувати їх на регулярній основі. Здоров’я ваших очей – в ваших руках, а офтальмологи в клініці «ЗІР100%» допоможуть вам в обстеженнях і профілактичних оглядах.

Згорнути відгуки Записатися на прийом ОКТ навчання для лікарів
Корисна інформація для офтальмологів —